Ankara, Turkey - Polarsteps
Super belangrijke dag vandaag. We moeten naar de ambassade van Iran om ons visum te halen. Mislukt dit dan betekent dit het einde van onze reis. De korte nacht hiervoor werd danig verstoord door een haan wiens biologische klok compleet in de war was.
Niettemin vroeg uit de veren. Aysegul brengt ons naar Ankara, stuk met auto, metro en taxi.
Tegen 08h30 zijn we er klaar voor. Dat denken we toch. Grenzen en ambassades of consulaten is eigenlijk te vergelijken met hordelopen. We stappen binnen via de ijzeren inkomdeur. Links staat een man achter glas.
We geven onze paspoorten af, Eric zijn uitgeprinte autorisatie, ik laat het mijne zien op mijn gsm. Niet dus! Moet uitgeprint zijn. Wij terug weg en beurt verloren. Waar kunnen we dat laten afprinten. Aysegul helpt ons en achter het hoekje is er blijkbaar een copycenter. Ok, terug naar de ambassade.
Opnieuw aanschuiven, het volgnummertje begrepen we niet maar een vriendelijke Iraanse dame maakt ons wegwijs in de Iraanse tekst. Gsm’s moeten aan de inkom afgegeven worden. In het zaaltje en ook buiten is er plaats voor een 20 tal mensen die allemaal geduldig moeten wachten. Tijd verstrijkt en we wachten…. wachten en dan verschijnt ons volgnummertje 602. Gezwind lopen we naar het loket, geven opnieuw onze paspoorten af, de nu beide uitgeprinte autorisaties. Ze worden grondig bekeken en dan …….
Bewijs van vaccinatie, uitgeprinte versie!! Oeps wel op onze gsm’s maar dat mag niet.
Dju! Terug naar het copycenter. Nu blijkt dat toch moeilijkheden op te leveren om dat uitgeprint te krijgen maar na een paar pogingen lukt het Eric op zijn Samsung maar niet onmiddellijk op mijn IPhone. Terug naar ambassade waar we niet meer moeten aanschuiven. Ze zullen compassie met ons hebben gekregen.
We moeten 75€ betalen om het direct te krijgen anders een week later. We betalen en terug….. wachten, wachten en dan ….. gelukt.
Oef!!!! We kunnen weer gerust verder reizen.
Nog even een Turks middagmaal en dan naar het appartement van Aysegul’ouders om eindelijk de blog bij te werken.
Alles staat nog niet op punt. Hier en daar zal de tekst nog wat worden aangevuld en zullen er nog foto’s bijkomen. Dus blader gerust terug. Morgenavond zouden we volledig moeten bijgewerkt zijn.
Geniet ervan!
Totaal afgelegde afstand : 3.373 km
-
JanTolleneer
-
Antwerp - Cape Town 2022-2023
-
Ankara