Ban Tai, Thailand - Polarsteps
Zondag om 7uur opgehaald met minibus. Eerst naar de Floating Market van Damnoem Sadoeak. Vanuit bootjes wordt van alles verhandeld en allerlei heerlijk ruikende thaise gerechten klaargemaakt en verkocht. Hierna verder met bus en onderweg na een lunch afgezet bij JEATH museum in Kanchanaburi bij de brug over de river Kwai. JEAth staat voor de overleden krijgsgevangenen die gewerkt hebben aan de Birma spoorlijn in 1942 uit Japan, Engeland, Australië, Holland en Thailand.
Ook over de beroemde brug gelopen. Daarna volgende stop. Tiger Temple. Een boeddhisten tempel omgebouwd tot safari park waar je met tijgers (echte met hand grootgebrachte en overdag slapende (?)) tijgers kon aaien en op de foto kon. Poos rond gewandeld en toen naar Sai Yok waterval. Mooie waterval waaronder mensen aan het zwemmen waren. Heerlijk maar helaas nu zelf geen zwemkleding beschikbaar. Gids stelde ons gerust want morgen….
Uiteindelijk beland in drijvend restaurant waarna we met een longtailboat naar drijvend hotel gebracht zijn op de river Kwai. . Hier zullen we twee nachten slapen. Hotel is erg Thai, toilet met emmer water er naast om dan met een schaaltje water door te spoelen, gat in de vloer…. Je wilt het niet allemaal weten. De kinderen springen lekker in de rivier om te zwemmen maar moeten zorgen dat ze drie pontons verder snel aanhaken omdat ze ander de boot voorbij zijn en dan…
Maandag 15.07
Vanochtend om acht uur opgehaald om naar nationaal park Erawan te gaan. Hier liggen zeven watervallen binnen 5 km van elkaar. Een flinke wandeling en klim door bamboe bos, over rotsen en door water heen. Uiteindelijk zwemmen in de zevende in heerlijk schoon water. Om ons heen allemaal vissen die zodra je in het water stapt vasthaken aan je benen, voeten en rest van je lichaam om dode huidcellen er af te eten. Een eerst enge en schrikachtig (het gevoel…) ervaring maart later wel bijzonder. In Nederland betaal je een vermogen voor deze wellness behandelingen en hier doen vissen tot wel 30 cm hetzelfde.
Daarna terug gewandeld en bij verschillende watervallen even gezwommen. Op tijd terug bij het busje voor de lunch. Weer op drijvend restaurant in de rivier Kwai.
Na de lunch zijn we naar de Hellfire pas gebracht. Een gedenkplaats voor alle arbeiders en krijgsgevangenen die hier aan de birma spoorlijn hebben gewerkt. E en bijzondere indrukwekkende locatie. Alle achtergronden belicht en met name dat de Japanners hier in 1943 een 450 km lange spoorlijn hebben aan gelegd in 15 maanden om via deze spoorlijn India aan te vallen. Hierbij zijn meer dan 100.000 lokale arbeiders maar ook 18.000 Nederlanders en 50.000 andere krijgsgevangen om het leven gekomen. Hell fire pas was een dieptepunt bij deze aanleg. Om zonder gereedschap, met hamers en schoffels deze doorgang door de enorme rotsen te maken…. Nogmaals heel indrukwekkend. Vanavond gegeten aan boort van ons floating riverhouse en de rest van de avond lekker zitten bomen met andere bezoekers en de nieuw aangekomen groep. Later meer..
16 juli, dinsdag...
Vanochtend eerst naar een olifanten kamp. Daar kregen we eerst een voorstelling, olifanten die darten, dansen, schilderen en poseren samen met ons voor de foto. Dan met zijn allen op de olifanten voor een wandeling van ruim een uur. hierna gingen de kinderen ieder op een eigen olifant met zijn eigen mahout de rivier in om samen te spelen en te badderen. Ze hebben zeker een half uur gespeeld en gestoeid.
Na de olifantenbathing van de kinderen, terug naar ons floating hotel. Rugzakken ingepakt en in longtailboat gezet. Wij vertrekken op een bambooraft om de rivier af te zakken naar de boat waar we onze laatste georganiseerde lunch zullen gebruiken. De tocht gaat rustig tussen het enorme Bamboo en ander groen door. Uiteindelijk leggen we aan aan de verkeerde kant van de rivier en moeten we via een zeer vervallen oude loopbrug de rivier oversteken. Gaten en losse planken, tussen een paar staalkabels. Veilig halen we de overzijde en na de lunch we in een minibusje geladen. 3 1/2 uur rijden en afgezet rond 18.15 bij treinstation in Bangkok, kaartjes gekocht (€2,50 voor 5 personen) en om 18.20 vertrekt de trein richting Ayutthaya, een oude koningsstad ongeveer 60 km boven Bangkok. 1 1/2 uur later aangekomen. Langs het spoor stroomt de rivier de lop Buri die we met een veerpontje (5 x 8 cent) oversteken. Met rugzakken op kwartiertje lopen naar backpackersstraat en guesthouse gevonden. Wij een kamer met airco en de kinderen een voor drie personen met een ventilator. Spullen achtergelaten en gewandeld naar nightmarket. Hier gezellig aan het water zitten eten.
-
Thailand 2013
-
Ban Tai