Jakarta, Indonesia - Polarsteps
De start in Jakarta was niet zo druk als wij dachten door de vakantieperiode. Sowieso draagt het verblijf Ayana Midplaza hotel met haar zwembad hier ook aan bij. Mooi hotel hoor.
Vele rooftops (SKYE, Cloud Lounge) hier in deze stad van +/- 10,5 miljoen inwoners. 😃
De oude stad en haven, voorheen Batavia bezocht. Onze eerste kennismaking met de overblijfselen van 350 jaar kolonisatie.
Museum Bahari, verschillende oude VOC pakhuizen van Bastion Culemborg uit 1652
Op Taman Fatahillah plein met vele locale “toeristen” op de foto gegaan.. wat krijg je hier een positieve energie van :-)
Café Batavia is een stijlvolle plek om Indonesische koffie te drinken met haar Grand salon van Javaans teak.
Na Mekka is dit de grootste moskee (Istiqlal Mosque) van de wereld. Het heeft 5 verdiepingen en gisteren tijdens de viering van het Suikerfeest (Idul Fitri) komen hier op het gehele complex 300.000 mensen om te bidden. Vijf is een belangrijk getal in de Islam oa 5 keer het gebed op een dag. Pal tegenover de moskee staat de katholieke kathedraal.
Het nationaal momument staat op het plein van de vrijheid. Het is 132 meter hoog met een gouden vlam. Het plein zelf behoort tot één van de grootste pleinen van de wereld, 1 km2.
Er wordt geen alcohol geschonken bij rooftopbar Cloud lounge, vanwege de feestdag.... tijd voor mocktails
-
Indonesië
-
Jakarta