-
Dennis en Laura
-
Nine Months to the South
-
Santiago
Santiago, Chile - Polarsteps
Ons avontuur in Zuid-Amerika zit er op en op het moment van schrijven zitten we onder een geweldige sterrenhemel in Nieuw-Zeeland terug te denken aan onze avonturen in Chili & Argentinië. Omdat ook wij keuzes moesten maken hebben we maar een paar delen van deze twee grote landen gezien. Allereerst hebben we even energie bijgetankt in het noorden van Chili. We genoten van de heerlijke Chileense wijntjes en niet te vergeten het lekkere eten. Wat smaakt dat goed na bijna drie maanden kip met rijst gegeten te hebben. Nu zul je wel denken: Wat hebben ze dan gegeten? Ja, gewoon kip, maar dan heel anders. Ook Dennis zijn verjaardag hebben we kunnen vieren met een heerlijke maaltijd en lange regenbuien die we er gratis en voor niets bij kregen. Van de droogste plek ter wereld hebben wij weinig gezien vanwege regen in overvloed. We genoten van de tijd die we hadden om terug te denken aan onze avonturen en vooruit te dromen over Nieuw Zeeland. Dit bij ons huiselijke verblijf met huiskat Simon op de bank. We voelden ons meteen op ons gemak in dit land met vriendelijke mensen die ons geïnteresseerd aankeken tijdens een gesprek.
Na een korte vlucht kwamen we aan in Santiago. Eén groot feest was het bezoek aan de supermarkt. Wat was hier veel te koop. Met een grote glimlach laadden we ons wagentje vol en kookten we met plezier een maaltijd voor ons zelf. Want ja, af en toe dromen we over onze gewoontes in Nederland hoor! ;) Santiago was een leuke stad om een dag rond te wandelen en als kers op de taart hadden we aan het einde van de middag uitzicht over heel de stad. Grandioos! Ook het stadje Valparaiso beviel goed. Lekker rond gestruind, zeeleeuwen gezien en de mooie beschilderde muren van dit stadje bewonderd.
En toen was het tijd voor Patagonië, de regio waar we lang naar uit hebben gekeken. Wel bekend om de spitse bergen die er te zien zijn. Eenmaal aangekomen in Punta Arenas vroegen we ons toch af waar die bergen eigenlijk waren. Een aantal uren met de bus verder kwamen ze dan toch in beeld, de bergen! Diezelfde dag zijn we direct doorgereisd naar het Argentijnse deel van Patagonië, waar ons de huisjes opvielen met golfplaten daken, te vinden in alle kleuren. Wat een kleurrijk zicht was dit. Vanuit El Calafate hebben we de enorme gletsjer Perito Moreno bezocht op een stralende dag! Een gletsjer waarbij het ijs tot wel 70 meter boven het water uitkomt en tot 150 meter diep onder water. Klinkt enorm groot als je er over hoort, maar nog indrukwekkender als je er voor staat. Door de zon was er veel gekraak te horen met als gevolg soms een enorme knal wanneer er weer een stuk ijs van bovenaf het water in donderde. Kippenvel, om dit met eigen ogen gezien te hebben!
Daarnaast was El Calafate een gezellig toeristisch stadje met veel winkels en restaurantjes. Waarbij op elke hoek van de straat lamsvlees boven een vuurtje hing ter bereiding. Ook de geur van lavendel was tot grote vreugde van Laura in deze stad volop aanwezig, in elke perkje was deze plant weer te vinden.
Toen we in het bekende wandeldorp El Chalten aankwamen dachten we meteen: Wat waait het hier hard. Wel zo hard dat je je kan afvragen hoe je gaat voorkomen niet de berg af te waaien. Blij met het idee dat we die nacht niet in een tent zouden slapen. We maakten twee prachtige wandelingen vanuit dit dorp, waarbij we eindelijk kennis maakten met de Condor. Een vogel met een spanwijdte van drie meter. We bleven met moeite met twee benen op de grond staan en ook het moment van sokken uitknijpen was bereikt: natte voeten, niet allen van het zweet maar ook van een flinke regenbui. Maar oh wat hebben we genoten van de uitzichten! Uiteindelijk hebben we onze laatste wandeldag vanuit dit dorpje moeten staken vanwege de te harde wind die voorspeld was. Tot grote teleurstelling de wel bekende Fitz Roy moeten overslaan.
Op de valreep besloten we toch nog om het park Torres del Paine te bezoeken. En daar hebben we zeker geen spijt van gehad! Naast de prachtige torenvormige bergen en blauwe meertjes ook veel dieren gezien. Van een vos die tussen de huizen liep, struisvogels in het veld en groepen condors in de lucht. Toen we de tweede dag dit park verlieten tenslotte ook nog het dier gezien waarvan we haast niet geloofden dat het echt in de Andes zou leven: De Puma, een enorm dier dat vanuit onze plek nog kleiner leek dan een speelgoeddiertje. Maar oh wat zijn we blij dat we dit beest nog hebben gezien. Ze bestaan dus echt!
Patagonië was zo mooi!
Country Guides:
Chile