-
Roadtrip Noorwegen
-
Skjak
Skjak, Norway - Polarsteps
Vanmorgen vroeg vertrokken van onze (wild) kampeer lokatie. Na ongeveer een half uurtje rijden draaiden we ineens een bergpas op. In eerste instantie dacht ik dat ik verkeerd gereden had. Haarspeldbocht na haarspeldbocht en verder nagenoeg geen ander verkeer. En maar hoger, hoger en hoger. Ineens, midden op een berg: een dichte slagboom. Tol!
De rit naar Geiranger was adembenemend mooi. We gingen dwars door de nationale natuurgebieden Jotunheimen en Breheimen. De weersvoorspelling had het in dit geval niet goed. Het was prima weer. We zaten ook een groot deel van de rit boven de wolken.
Wat een schitterende route weer! Alsof je door een attractie van 4 uur wordt geleid. Uitdagende wegen, schitterende vergezichten (die je helaas niet erg goed op de foto kunt vastleggen), sneeuw(!), watervallen, prachtige bergmeertjes met lichtblauw smeltwater, etc, etc. De tijd vloog om.
Er waren ook diverse wildkampeerders hoog in de bergen (waar het 10° was toen wij voorbij kwamen..).
Halverwege hebben we gelunched bij, hoe kan het ook anders, een waterval. Maar wel een behoorlijk spectaculaire.
Omstreeks 14:00 uur kwamen we op onze bestemming aan. Met regen, inmiddels.
Country Guides:
Norway